page contents

Výběr odšťavovňače

Výběr odšťavovače

 

     Všechny nabízené přístroje jsou vysoce kvalitní a otázka výběru není až tak jednoduchá, jak by se na první pohled zdálo. Nežli si vyberete ten nejvhodnější přístroj, položte si následující otázky?

 

·          Co budu nejčastěji odšťavovat?

·          Co dále od přístroje očekávám?

·          Jaké množství ovoce nebo zeleniny budu zpracovávat?

·          Jak často budu přístroj používat?

 

 

Co budu nejčastěji odšťavovat?

Nabízené odšťavovače úspěšně získávají šťávu z většiny produktů. Každý přístroj je však specifický způsobem odšťavování a tím je částečně předurčen pro konkrétní produkty. Například klasický způsob lisování produktů je vhodný i pro listovou zeleninu nebo byliny, ale odstředivý způsob zvládá tyto produkty velmi obtížně. Je tedy nutné zvážit, co budete převážně odšťavovat a co bude spíše výjimkou na vašem jídelníčku.

 

 

Co dále od přístroje očekávám?

Většina odšťavovačů dokáže kromě vlastního získávání šťávy další úkony. Ať už se jedná o krouhání, homogenizování, mletí obilí nebo výrobu různých druhů těstovin. Pokud víte, že kromě odšťavovače budete často používat i jiné funkce, zvažte tento aspekt již při nákupu.

 

 

Jaké množství ovoce nebo zeleniny budu zpracovávat?

Odstředivé odšťavovače dokážou pracovat i několik hodin bez přerušení. Rychlé otáčky motoru nasávají vzduch, kterým je motor automaticky chlazen. Naproti tomu nízkootáčkové přístroje dokážou pracovat přibližně 30 minut. Po tomto čase je nutné nechat přístroj několik minut vychladnout a poté teprve pokračovat v práci. Zmíněná půlhodina však plně postačí na výrobu šťávy pro rodinné účely. Takto získaná šťáva je několikanásobně kvalitnější, nežli šťáva získaná z vysokorychlostních přístrojů.

 

 

Jak často budu přístroj používat?

Každý přístroj budete muset po ukončení práce umývat. Tento úkon Vám při počátečním nadšení jistě nebude na obtíž, ale časem se může stát, že Vás již samotné pomyšlení na mytí přístroje odradí od práce a to by byla jistě škoda. Radíme Vám tedy vybírat i podle tohoto kritéria. Bohužel se často budete muset rozhodnout, zda dáte přednost kvalitě a výnosnosti nebo praktičnosti.

 

 

Naším cílem je, abyste zakoupený přístroj co nejvíce používali a upevňovali si tak své zdraví a zdraví vašich nejbližších. Pořízení takového přístroje je finančně nákladné a vložená investice se Vám vrátí právě v dlouhodobém a bezproblémovém odšťavování.